forum resim

Nükleer Silahları Yasaklayacak Cesarete Sahip misiniz?ICAN, 6-7 Aralık’ta Viyana’da nükleer silahların insani etkileri konulu bir Sivil Toplum Forumu düzenleyecek. İnsani inisiyatifin ikna edici çağrılarına rağmen, nükleer silah sahibi devletler bu insanlık dışı silahlara tutunmaya devam ediyorlar. Hükümetlerin katıldığı Nükleer Silahların İnsani Sonuçları Hakkında Üçüncü Konferans ise 8-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Sivil Toplum Forumu bize, hükümetlere onları izlediğimizi ve artık beklemeyeceğimizi gösterme fırsatı verecek. Nükleer silahlar yasaklanabilir ve yok edilebilir, sadece buna inanan yeterli sayıda insana ve cesarete ihtiyacımız var.

Sivil Toplum Forumu dünyanın dört bir yanından katılımcıları bir araya getirerek onların fikirlerini, stratejilerini ve ilham kaynaklarını paylaşmalarını sağlayacak. Foruma katılanlar arasında 200 örgütten aktivistler, hükümet temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, uluslar arası örgütler ve diğer önemli insani örgütler yer alacak.

Dinamik ve interaktif programda uzmanlardan ve dünyayı değiştirme cesaretine ve inancına sahip bireylerden katkılar olacak. Çeşitli dini liderler, askerler ve seçilmiş temsilciler nükleer silahları yasaklayan bir anlaşmanın imzalanmasının zorluklarını ve bu konuda neler yapılabileceğini tartışacaklar ve birbirlerinden öğrenerek daha güçlü bir kampanyayı nasıl inşa edeceğimiz konusundaki fikirlerini paylaşacaklar. Nükleer bomba patlamalarından ve testlerinden sağ kurtulmayı başaranlar bizimle nükleer silahların nasıl insanlık dışı silahlar olduğu konusundaki deneyimlerini paylaşacaklar.

Nükleer silahlar hemen şimdi yasaklanmalıdır ve Viyana bu süreçte çok önemli bir adım olacak. Nükleer silah sahibi devletlerin desteği olmadan, nükleer silah sahibi olmayan devletlerin inisiyatif almasını ve nükleer silahları yasakalayacak olan sürece önderlik etmesini sağlamalıyız. ICAN Sivil Toplum Forumu, bu konudaki tavrımızı göstermemizi ve nükleer silahları yasaklayan bir anlaşma sürecini başlatabilmek için devletleri ikna etmemizi sağlayacak. Siz de, kendisini böyle bir amaca adamış cesaretli insanların dünyayı değiştirebileceğini ve nükleer silahların olmadığı bir dünyaya giden yolda her devletin oynayabileceği bir rol olduğunu göstermemize yardım edin. Viyana’ya gelin ve bugüne kadar yapılmış en insanlık dışı silah olan nükleer silahların yasaklanması sürecinin bir parçası olun.

Etkinliğe kaydolmak için: http://www.goodbyenuk.es/vienna

 

♦